Nomadland wygrywa – Chicago Film Critics Awards

"Nomadland" wygrywa pięć na Chicago Film Critics Awards

[ad_1]

Chicago Film Critics Affiliation nazwał Chloé Zhao w „Nomadland” w tym roku wielkim zwycięzcą, netting pięć nagród, w tym najlepszy obraz, reżyser, aktorka (Frances McDormand), scenariusz adaptowany i kinematografii. Prowadząc nominacje CFCA z siedmiu, Searchlight Photographs dramat wykonał zdumiewająco z pół tuzina krytyków nagrody, które zostały ogłoszone do tej pory. Zhao jest obecnie 6/6 dla krytyków wygrywa.

Z dwoma nagrodami, Concentrate Attributes „Never Rarely From time to time Often” odszedł z najlepszym scenariuszem oryginalnym dla scenarzystki Elizy Hittman i najbardziej obiecującym wykonawcą sidneya Flanigana.

Pozostali laureacie zdobyli wyróżnienie za swoje filmy. Chadwick Boseman zdobył nagrodę dla najlepszego aktora za „Czarne dno Ma Rainey”, a Paul Raci zdobył kolejne trofeum za „Audio of Steel”. Maria Bakalova pracy w „Borat Subsequent Moviefilm” został również nagrodzony, co oznacza jej trzecie zwycięstwo w tym sezonie do tej pory.

Pełna lista zwycięzców znajduje się poniżej:

Najlepsze zdjęcie

  • „Da 5 Bloods” (Netflix)
  • „Pierwsza krowa” (A24)
  • „Fans Rock” (Key Video)
  • „Nomadland” (Searchlight Photos) – ZWYCIĘZCA
  • „Obiecująca młoda kobieta” (Aim Options)

Najlepszy reżyser

  • Emerald Fennell, „Obiecująca młoda kobieta” (Focus Options)
  • Spike Lee, „Da 5 Bloods” (Netflix)
  • Steve McQueen, „Lovers Rock” (Key Movie)
  • Kelly Reichardt, „Pierwsza krowa” (A24)
  • Chloé Zhao, „Nomadland” (Searchlight Pictures) – ZWYCIĘZCA

Najlepszy aktor

  • Riz Ahmed, „Audio of Steel” (Amazon Studios)
  • Chadwick Boseman, „Ma Rainey’s Black Bottom” (Netflix) – ZWYCIĘZCA
  • Anthony Hopkins, „Ojciec” (Sony Pictures Classics)
  • Delroy Lindo, „Da 5 Bloods” (Netflix)
  • Steven Yeun, „Minari” (A24)

Najlepsza aktorka

  • Jessie Buckley, „Myślę o zakończeniu rzeczy” (Netflix)
  • Carrie Coon, „Gniazdo” (IFC Films)
  • Viola Davis, „Ma Rainey’s Black Base” (Netflix)
  • Frances McDormand, „Nomadland” (Searchlight Images) – ZWYCIĘZCA
  • Carey Mulligan, „Obiecująca młoda kobieta” (Focus Characteristics)

Najlepszy aktor drugoplanowy

  • Chadwick Boseman, „Da 5 Bloods” (Netflix)
  • Invoice Murray, „On the Rocks” (A24/Apple Television Additionally)
  • Leslie Odom, Jr., „One particular Night in Miami” (Amazon Studios)
  • Paul Raci, „Seem of Metal” (Amazon Studios) – ZWYCIĘZCA
  • David Strathairn, „Nomadland” (Searchlight Photos)

Najlepsza aktorka drugoplanowa

  • Maria Bakalova, „Borat Subsequent Moviefilm” (Amazon Studios) – ZWYCIĘZCA
  • Toni Collette, „Myślę o zakończeniu rzeczy” (Netflix)
  • Amanda Seyfried, „Mank” (Netflix)
  • Letitia Wright, „Namorzyna” (Primary Online video)
  • Yuh-Jung Youn, „Minari” (A24)

Najlepszy scenariusz oryginalny

  • „Da 5 Bloods” (Netflix) – Danny Bilson, Paul De Meo, Kevin Willmott i Spike Lee
  • „Nigdy rzadko czasami zawsze” (Emphasis Features) – Eliza Hittman – ZWYCIĘZCA
  • „Obiecujące młoda kobieta” (Concentrate Functions) – Emerald Fennell
  • „Soul” (Pixar) – Pete Docter, Mike Jones i Kemp Powers
  • „Proces Chicago 7” (Netflix) – Aaron Sorkin

Najlepszy scenariusz adaptowany

  • „Ojciec” (Sony Photos Classics) – Christopher Hampton i Florian Zeller
  • „Pierwsza krowa” (A24) jako Jonathan Raymond i Kelly Reichardt
  • „I’m Contemplating of Ending Points” (Netflix) – Charlie Kaufman
  • „Nomadland” (Searchlight Shots) – Chloé Zhao – ZWYCIĘZCA
  • „Just one Night time in Miami” (Amazon Studios) – Kemp Powers

Najlepszy film animowany

  • „Naprzód” (Pixar)
  • „A Shaun the Sheep Motion picture: Farmageddon” (Netflix)
  • „Dusza” (Pixar)
  • „Dom wilka” (Kimstim Films)
  • „Wolfwalkers” (Apple Tv set Furthermore/GKIDS) – ZWYCIĘZCA

Najlepszy kierunek artystyczny

  • „Birds of Prey” (Warner Bros.)
  • „Emma”. (Funkcje ostrości)
  • „Pierwsza krowa” (A24)
  • „I’m Imagining of Ending Factors” (Netflix)
  • „Mank” (Netflix) – ZWYCIĘZCA

Najlepsze zdjęcia

  • „Pierwsza krowa” (A24) – Christopher Blauvelt
  • „Lovers Rock” (Prime Movie) – Shabier Kirchner
  • „Mank” (Netflix) jako Erik Messerschmidt
  • „Nomadland” (Searchlight Pictures) – Joshua James Richards – ZWYCIĘZCA
  • „The Large of Night” (Amazon Studios) – Miguel Ioann Littin Menz

Najlepszy projekt kostiumu

  • „Ptaki drapieżne” (Warner Bros.) – Erin Benach
  • „Emma”. (Emphasis Options) – Alexandra Byrne – ZWYCIĘZCA
  • „Pierwsza krowa” (A24) – April Napier
  • „Ma Rainey’s Black Bottom” (Netflix) – Ann Roth
  • „Mank” (Netflix) – Trish Summerville

Najlepsza edycja

  • „I am Wondering of Ending Factors” (Netflix) – Robert Frazen – ZWYCIĘZCA
  • „Fans Rock” (Primary Online video) – Chris Dickens i Steve McQueen
  • „Nomadland” (Searchlight Pics) – Chloé Zhao
  • Jennifer Lame – „Tenet” (Warner Bros.)
  • Alan Baumgarten – Proces Chicago 7

Najlepsze wykorzystanie efektów wizualnych

  • „I’m Considering of Ending Matters” (Netflix)
  • „Niewidzialny człowiek” (Universal Pictures) – ZWYCIĘZCA
  • „The Midnight Sky” (Netflix)
  • „Possessor” (Neon)
  • „Tenet” (Warner Bros.)

Najlepszy oryginalny wynik

  • „Da 5 Bloods” (Netflix) – Terence Blanchard
  • „Ma Rainey’s Black Base” (Netflix) – Branford Marsalis
  • „Mank” (Netflix) – Trent Reznor i Atticus Ross
  • „Soul” (Pixar) – Trent Reznor & Atticus Ross i Jon Batiste – ZWYCIĘZCA
  • „Tenet” (Warner Bros.) – Ludwig Goransson

Najlepszy movie dokumentalny

  • „Kolektyw” (Magnolia Zdjęcia i uczestnik)
  • „David Byrne’s American Utopia” (Filmy HBO)
  • „Dick Johnson nie żyje” (Netflix) – ZWYCIĘZCA
  • „Dylemat społeczny” (Netflix)
  • „Time” (Amazon Studios)

Najlepszy film obcojęzyczny

  • „Kolejna runda” – ZWYCIĘZCA
  • „Bacurau”
  • „Beanpole”
  • „Kolektyw”
  • „La Llorona”
  • „Vitalina Varela”

Nagroda Milosa Stehlika dla obiecującego filmowca

  • Radha Blank, „Wersja czterdziestoletnia” (Netflix)
  • Lee Isaac Chung, „Minari” (A24)
  • Emerald Fennell, „Obiecująca młoda kobieta” (Target Functions) – ZWYCIĘZCA
  • Darius Marder, „Sound of Metallic” (Amazon Studios)
  • Andrew Patterson, „The Broad of Night” (Amazon Studios)

Najbardziej obiecujący wykonawca

  • Maria Bakalova, „Borat Subsequent Moviefilm” (Amazon Studios)
  • Kingsley Ben-Adir, „Jedna noc w Miami” (Amazon Studios)
  • Sidney Flanigan, „Nigdy rzadko czasami zawsze” (Concentrate Functions) – ZWYCIĘZCA
  • Kelly O’Sullivan, „Saint Frances” (Oscyloskop Zdjęcia)
  • Helena Zengel, „News of the Entire world” (Universal Images)

Odwiedź CENTRUM NAGRÓD, aby zobaczyć pełną listę kandydatów według kategorii.

[ad_2]